Anglia Cezary @02.07.2016 | Przeczytano 732 razy

Źródło: chelseafc.com

Klub ze Stamford Bridge pożegnał się z trzema piłkarzami.

Wraz z dobiegnięciem końca umów z Chelsea, działacze klubu poinformowali o zakończeniu współpracy z trzema graczami, którzy byli częścią pierwszej drużyny w ubiegłym sezonie - Falcao, Pato i Marco Amelią.

Pierwszy z nich został wypożyczony do The Blues z AS Monaco w lipcu ubiegłego roku i zadebiutował podczas letniej trasy w USA, wchodząc na boisko w drugiej połowie spotkania przeciwko PSG (1:1). Kolumbijczyk był jednym z sześciu zawodników, którzy wykorzystali rzut karny w serii jedenastek koniecznych do rozstrzygnięcia tego meczu. Debiut w La Liga zanotował 8 sierpnia w pojedynku ze Swansea, natomiast jego ostatnim występem w koszulce Chelsea był ten przeciwko Liverpoolowi z 31 października.

Pato przybył do Londynu w ramach wypożyczenia z Corinthians w styczniu tego roku, dzięki czemu miał odbudować swoją pozycję w europejskim futbolu. W barwach Chelsea zagrał tylko dwa razy - w debiucie przeciwko Aston Villi strzelił bramkę z rzutu karnego, natomiast tydzień później w meczu ze Swansea rozegrał ostatnie 64 minuty na Stamford Bridge.

Amelia z kolei trafił do Londynu jako zmiennik Thibauta Courtoisa w październiku ubiegłego roku, ale od tamtego momentu nie rozegrał dla zespołu ani jednego spotkania.